اخبار

سه گورجز دم، پس از تکمیل شدن بزرگترین سد دنیا خواهد بود و بزرگترین سازه بتونى و بزرگترین دریاچه را به وجود می آورد. بلندی دیوارهای این سد به ۶۱۰پا می رسد و طول آن حدود ۳۷۰مایل است. 

در ابتدا بتنهای خم شونده معرفی شدند و سپس بتنهایی که نور را از خود عبور میدادند. و اما حالا بتنهایی که خم میشوند و خود ترمیم هستند 

این بتن جدید که می تواند جلوی سیل را بگیرد مورد استقبال قرار گرفته است 

بتن اليافي در حقيقت نوعي كامپوزيت است كه با به كارگيري الياف تقويت­ كننده داخل مخلوط بتن، مقاومت كششي و فشاري آن، فوق‌العاده افزايش مي­يابد. اين تركيب كامپوزيتي، يكپارچگي و پيوستگي مناسبي داشته و امكان استفاده از بتن به عنوان يك مادة شكل­ پذير جهت توليد سطوح مقاوم پرانحنا را فراهم مي­آورد. بتن اليافي از قابليت جذب انرژي بالايي نيز برخوردار است و تحت اثر بارهاي ضربه­اي به راحتي از هم پاشيده نمي­شود. شاهد تاريخي اين فناوري، كاربرد كاهگل در بناي ساختمان است. در واقع بتن اليافي نوع پيشرفتة اين تكنولوژي مي‌باشد كه الياف طبيعي و مصنوعي جديد، جانشين كاه و سيمان جانشين گل به كار رفته در تركيب كاهگل شده‌اند. 

دکتر فامیلی رییس انجمن بتن ایران در گفتگو با خبرنگار دنیای اقتصاد به مناسبت برگزاری سیزدهمین همایش روز ملی بتن و هفتمین کنفرانس ملی بتن، مطالبی را در خصوص اهداف نامگذاری این روز و چالش‌ها و چشم‌اندازهای صنعت بتن کشور مطرح نمود.